ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΑ
Ενημερώστε το username, email, password

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΑ
Ενημερώστε το username, email, password
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» Bet of the day !
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή EmptyΤετ Απρ 24, 2024 4:48 pm από Admin

» ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή EmptyΔευ Απρ 08, 2024 10:26 pm από Admin

» ΕΚΠΟΜΠΕΣ DANGER "ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ"
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή EmptyΔευ Φεβ 19, 2024 6:04 pm από Admin

» ΚΑΠΟΔΊΣΤΡΙΑΣ
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή EmptyΤρι Ιαν 16, 2024 12:30 pm από Admin

» Ντέρμπι στο ΔΕΛΤΑ ( από ΜΑΡΚΟ ΚΑΖΑΚΟ)
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή EmptyΔευ Οκτ 23, 2023 3:12 pm από Admin

» ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟΣ
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή EmptyΤετ Ιουλ 12, 2023 9:56 pm από Admin

» Ραντεβού με την Ιστορία
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή EmptyΠεμ Ιουν 29, 2023 9:05 pm από I see you

» Ο Αυγενάκης και τα αστεία του
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή EmptyΠεμ Ιουν 29, 2023 7:50 pm από I see you

» ΑΦΡΙΚΗ~~~ LIVE....!!!
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή EmptyΣαβ Ιουν 24, 2023 2:06 pm από Admin

Απρίλιος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Πιο ενεργοί συγγραφείς
Admin
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_lcapΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Voting_barΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_rcap 
I see you
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_lcapΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Voting_barΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_rcap 
limassol
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_lcapΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Voting_barΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_rcap 
pro
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_lcapΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Voting_barΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_rcap 
petala.gr
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_lcapΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Voting_barΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_rcap 
kmykonos
Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_lcapΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Voting_barΌταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Vote_rcap 

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 48, στις Σαβ Νοε 05, 2022 9:20 am
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 28
Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η pannnikas

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 3015 θέματα σε 109 θέματα

Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή

Πήγαινε κάτω

Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή Empty Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή

Δημοσίευση από I see you Παρ Ιαν 14, 2022 9:11 am

Αφιερωμένο σε όσους έχουν πέσει θύματα της παραπληροφόρησης επικαλούμενοι την επιστημοσύνη όλων των ειδικών και μη επί του αόρατου ιού που εκμεταλλεύονται τον φόβο και την άγνοια των ανθρώπων την οποία οι ίδιοι τροφοδοτούν με τις αμφιλεγόμενες τοποθετήσεις τους που βρίθουν αντιφάσεων.

Δίκη ψευτογιατρού! Μάρτυρας - φωτιά έκαψε τον π. υπουργό Μαρκόπουλο. "Με εγχείρησε μαζί με τον Κοντοστάθη. Είχα 85% αναπηρία και μου έλεγαν ότι θα περπατήσω. Μου πήραν 80.000 ευρώ"

Όταν η επιστήμη συναντάει την απάτη το μίγμα είναι εκρηκτικό για τον ασθενή AVvXsEhfaR8owL2KUO90Upk_aIJF7oa0gr2KFpoGLa6fe2_1cYSDRpqFu21DaJIoqsEZAcKP_MCD98sQ9f0YU0V1fywMIG3YNM0U8xuItEaM3pcZDJq9eBOh9E4UIEoiAeZB8mBkrSzNfyLq9PMevJoRJzLBomlt-BgYgl_MEDNwYZuUQtnoaEP_zfPfZQWw=w432-h227

edolio5 team

Τη μαρτυρία ενός άντρα που εμπιστεύθηκε τον «Dr Kontos» για να θεραπεύσει πρόβλημα στη σπονδυλική στήλη που του δημιουργούσε σοβαρά κινητικά προβλήματα και κατέληξε ανάπηρος κατά 85% μετά από εγχείρηση που υπεβλήθη από τον «ψευτογιατρό» και τρεις συγκατηγορουμένους του, μεταξύ των οποίων και ο κατηγορούμενος πρώην υπουργός της Ν.Δ, Μαρκόπουλος άκουσαν οι δικαστές του ΜΟΔ.

Ο μάρτυρας εξέθεσε στο δικαστήριο όλο το ιστορικό που τον οδήγησε να αναζητά απεγνωσμένα γιατρό για να βελτιώσει το σοβαρό κινητικό πρόβλημα που απέκτησε μετά από πτώση με αλεξίπτωτο η οποία προκάλεσε τραυματισμό στην σπονδυλική στήλη το 2014.

«Τον Ιούνιο 2014 είχα ένα ατύχημα με το αλεξίπτωτο, χτύπησα σοβαρά και υποβλήθηκα σε σπονδυλοδεσία. Έμεινα τρεις μήνες στο νοσοκομείο και ο γιατρός μου, μου είπε ότι θα μείνεις με αυτά τα προβλήματα για όλη σου τη ζωή. Μέσα σε όλο αυτό το διάστημα προσπάθησα να τονώσω τον εαυτό μου. Καθημερινά έκανα κολύμβηση αλλά δεν μπορούσα να περπατήσω. Τον Μάρτιο του 2018 άρχισε η επαφή με τον κατηγορούμενο. Έψαχνα παντού για γιατρούς, Γερμανία, Αγγλία. Έψαχνα να βρω την υγεία μου, σωτηρία. Μου είπαν “μάθε να ζεις με αυτό, έχει τραυματιστεί ο νωτιαίος μυελός” αλλά δε το δεχόμουν» περιέγραψε ο μάρτυρας στην κατάθεσή του και ανέφερε πως η επαφή του με τον δήθεν γιατρό έγινε μέσω γιατρού ιδιωτικής κλινικής της Αθήνας. Ο «Dr Kontos» του συστήθηκε ως διακεκριμένος ορθοπεδικός-χειρουργός, διεθνούς φήμης που χειρουργούσε κυρίως σε Γαλλία και Ελβετία.

Όπως είπε ο μάρτυρας, κάτοικος Ρόδου, όταν πήγε στην επίμαχη ιδιωτική κλινική στο κέντρο της Αθήνας και έδειξε τις ακτινογραφίες του στον «διακεκριμένο επιστήμονα» εκείνος τον καθησύχασε: «Μου είπε “όλα γίνονται, θα σε κάνω να παίξεις και μπάλα”. Μου είπε ότι η θεραπεία θα γίνει με βλαστοκύτταρα και θα αποκατασταθεί η βλάβη με χειρουργείο. Μου έστειλε e-mail με οδηγίες. Για έξι μήνες έτρωγα γαϊδουράγκαθο, χόρτα καθημερινά και έπαιρνα 12 χάπια. Μου είπε μόνο στο εξωτερικό γίνεται το χειρουργείο. Μου απαγόρευσε να τρώω κρέατα, αρνί, χοιρινό και μοσχάρι και να μη έχω σεξουαλική ζωή καθόλου. Μέσα Ιουνίου, μου είπε να κάνω αξονική και μαγνητική. Τέλη Σεπτέμβρη μου είπε ότι το μόσχευμα έρχεται. Στις 5 Οκτωβρίου ανεβαίνω Αθήνα και στις 8 Οκτωβρίου, ήρθε στο σπίτι γιου μου και του έδωσα 20.000 ευρώ μετρητά. Μου είπε ότι το μόσχευμα κάνει 54.000 ευρώ αλλά εκείνος το πήρε σε καλύτερη τιμή και ότι στις 10 του μήνα θα μπω στην κλινική». Ο μάρτυρας αναφέρθηκε στις διαβεβαιώσεις που πήρε από γιατρό της κλινικής ότι θα περπατήσει ενώ ο κατηγορούμενος πρώην υπουργός, ιατρός επίσης, του είπε πως πως θα του κάνει πολύωρη επέμβαση, «πως δουλειά του είναι να ανοίξει το θώρακα για να φτάσει ο άλλος γιατρός πίσω. Μου είπε ότι το χειρουργείο πρέπει να γίνει για να περπατήσω».

Μετά το χειρουργείο, κατέθεσε ο μάρτυρας, τον επισκέφθηκε με ιατρικά ρούχα ο ψευτογιατρός και του είπε ότι «όλα πήγαν καλά, θα περπατήσεις σύντομα». Ο μάρτυρας τόνισε πως «εγώ πονούσα σαν να με έχουν σουβλίσει. Μου έβγαλαν όλο το πλευρό. Ήρθε ο Δ.Π. (ο κατηγορούμενος γιατρός) και μου είπε πως «όλα πήγαν καλά και θα περπατήσεις». Μου είπε ότι αφαίρεσαν μέρος του πλευρού για να μπορεί να πάει από μπροστά πίσω. Ο “ψευτογιατρός” ήθελε 50.000 ευρώ, δώσαμε 20.000 ευρώ στο λογιστήριο. Στις 16 του μήνα βγήκα από τη κλινική με φρικτούς πόνους. Μου είχαν γράψει και μία ουσία που είναι ναρκωτική. Τους είπα και για την κύστη μου και είπαν θα αποκατασταθεί. Του Χριστού τα πάθη δηλαδή τραβούσα. Ο κατηγορούμενος ήρθε στο σπίτι και μου πήρε άλλα 30.000 ευρώ. Ήμουν χάλια ζωντανός- νεκρός, δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Στο σπίτι είχα πυρετό, 40. Ήμουν όλη την ώρα στο κρεβάτι και μούγκριζα αυτή ήταν η κατάσταση μου», ανέφερε ο μάρτυρας.

Και αυτός ο μάρτυρας αναφέρθηκε εκτενώς στην «πειθώ» που είχε ο βασικός κατηγορούμενος και στην εικόνα που εξέπεμπε με την χρήση ιατρικών όρων. Όπως κατέθεσε, μετά το χειρουργείο ο «ψευτογιατρός» του είπε ότι θα έπρεπε να κάνει και ενέσεις βλαστοκυττάρων, τέσσερις έναντι 7.000 ευρώ η μία ενώ λίγο καιρό μετά πως υπήρχαν και κάποια χάπια από την Αγγλία που κάνουν 15.000 ευρώ, για τα οποία ο ασθενής του είχε απαντήσει πως δεν έχει χρήματα. «Του είχα πει ότι εάν περπατήσω θα του γράψω ένα σπιτάκι στη θάλασσα που έχω. Με πήρε κάποια στιγμή τηλέφωνο και μου λέει “με αυτό το σπιτάκι που μου είχες πει, τι θα γίνει;”. Του απάντησα “όταν περπατήσω θα στο δώσω”. Δεν έχω πια αναπνοή, δύο χρόνια δεν μπορώ να μπω στη θάλασσα. Είμαι χειρότερα από πριν. Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Έχω επιβαρυνθεί στο αναπνευστικό, κάθε μέρα έχω πυρετό. Θα μπορούσα να μην έχω κάνει χειρουργείο. Εγώ πήγα εκεί για να περπατήσω. Η εντύπωση που μου έδωσαν ήταν πως είναι ομάδα. Πώς με βάζουν εμένα μέσα με 82% αναπηρία αφού ξέρουν ότι δε θα γίνω καλά; Ας μου ζητούσαν 20.000 ευρώ να τους τα δώσω. Πλέον έχω αναπηρία 85% εφ’ όρου ζωής. Έπρεπε να μου πουν, όπως οι άλλοι γιατροί, ότι δεν γίνεται τίποτα. Πέρασα όλα αυτά, ταλαιπώρησα του δικούς μου ανθρώπους για να με κοροϊδεύουν οι κατηγορούμενοι». Η δίκη συνεχίζεται.

Αν ακούσετε η διαβάσετε τίποτα από τα παραπάνω στα έγκριτα μμε περάστε μου χαλκά στην μύτη και βγάλτε στα πανηγύρια όπως έβγαζαν οι γύφτοι τις αρκούδες παλιά.
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης