ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΑ
Ενημερώστε το username, email, password

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΑ
Ενημερώστε το username, email, password
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» Bet of the day !
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 EmptyΣήμερα στις 3:05 pm από Admin

» Kentucky derby 2024
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 EmptyΧθες στις 11:04 am από Admin

» ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 01, 2024 1:42 pm από Admin

» ΕΚΠΟΜΠΕΣ DANGER "ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ"
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 EmptyΔευ Φεβ 19, 2024 6:04 pm από Admin

» ΚΑΠΟΔΊΣΤΡΙΑΣ
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 EmptyΤρι Ιαν 16, 2024 12:30 pm από Admin

» Ντέρμπι στο ΔΕΛΤΑ ( από ΜΑΡΚΟ ΚΑΖΑΚΟ)
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 EmptyΔευ Οκτ 23, 2023 3:12 pm από Admin

» ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟΣ
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιουλ 12, 2023 9:56 pm από Admin

» Ραντεβού με την Ιστορία
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Ιουν 29, 2023 9:05 pm από I see you

» Ο Αυγενάκης και τα αστεία του
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Ιουν 29, 2023 7:50 pm από I see you

Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Πιο ενεργοί συγγραφείς
Admin
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_rcap 
I see you
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_rcap 
limassol
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_rcap 
pro
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_rcap 
petala.gr
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_rcap 
kmykonos
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Vote_rcap 

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 48, στις Σαβ Νοε 05, 2022 9:20 am
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 28
Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η pannnikas

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 3019 θέματα σε 110 θέματα

ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

5 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από I see you Σαβ Φεβ 26, 2022 11:05 am

Μου άρεσε το σχόλιο του Φώτη στην ippodata  στην ανάρτηση με  τίτλο → ειδήσεις ημέρας διότι με ωραίο και απλό τρόπο καυτηριάζει αυτό που έχω γράψει κατ’ επανάληψη δηλαδή ότι δεν ανακοινώνονται πλέον οι αποφάσεις της επιτροπής ιπποδρομιών και κανένας δεν ξέρει τι ακριβώς συμβαίνει. Οι φήμες όπως έχω ξαναγράψει λένε ότι επικαλούνται τα προσωπικά δεδομένα και φυσικά μόλις το άκουσα απλά χαμογέλασα σκεπτόμενος ότι αν ισχύει κάτι τέτοιο απλά οι Ελληνικές ιπποδρομίες έχουν μπει σε πολύ σκοτεινή εποχή διότι δεν μπορεί να επικαλεστεί κάποιος τα προσωπικά δεδομένα όταν πρόκειται για κάποιο αθλητικό γεγονός η ακόμα χειρότερα για στοίχημα το οποίο έχει εμπλεκόμενους από το κράτος -φορολογία- μέχρι τον σταβλίτη που είναι υπεύθυνος για τον σταβλισμό του αλόγου.
Αν ισχύουν οι παραπάνω φήμες σκεφτείτε τι θα συνέβαινε αν ο αθλητικός δικαστής αποφασίσει ελέω προσωπικών δεδομένων να μην ανακοινώνει το σκεπτικό αλλά και τις αποφάσεις του παρά μόνο στους ενδιαφερόμενους.
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από pro Παρ Μαρ 04, 2022 1:42 pm

I see you έγραψε:

PS:

Ποιος ηταν αυτός;
pro
pro

Posts : 175

Join date : 28/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Παρ Μαρ 04, 2022 8:45 pm

ΠΡΟΣΟΧΗ.  ❗❗
ΣΤΗΝ 5η ΚΟΥΡΣΑ ΤΟΥ LINGFIELD ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑΓΗ ΑΦΙΞΗΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ #2_6(!!) ΤΟ #4 ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ ΠΗΓΕ ΤΡΙΤΟΣ ΜΕ ΝΤΙΣΚΑΛΙΦΙΕ❗❗
ΟΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΈΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΡΘΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΎΒΑ ❗
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από I see you Σαβ Μαρ 05, 2022 2:04 am

pro έγραψε:
I see you έγραψε:

PS:

Ποιος ηταν αυτός;

Δεν έχει και κάποια σημασία το όνομα που μπορεί και ο ίδιος να μην θέλει να γίνει αναφορά. Απλά σκέψου λίγοι είναι αυτοί-πιο λίγοι και από τα δάχτυλα ενός χεριού- που έκαναν αρκετά χρόνια στο εξωτερικό και επέστρεψαν και θα το βρεις.
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από pro Κυρ Μαρ 06, 2022 7:59 am

Admin έγραψε:Συμφωνώ δεν μπορεί να τα βάλει με την Godolphin ούτε με τους σεϊχηδες φίλε ελληνικό άλογο.Βεβαια πρέπει να έχουμε υπόψη μας ότι το παιχνίδι αυτό ΔΕΝ ΠΑΊΖΕΤΑΙ στα ίσα πλέον! Το άλογο που κέρδισε κατέβασε τον χρόνο του 4-5 σεκοντα! Σε αυτό το επίπεδο παίζουν ρόλο οι γνωριμίες και οι δημόσιες σχέσεις.Τα άλογα με ιδιοκτήτες με πρεστίζ έχουν διαφορετική αντιμετώπιση από τους διοργανωτές, γιατί είναι προς το συμφέρον τους να κάνουν τα στραβά μάτια και όποιος κατάλαβε-καταλαβε ❗🤐

Στον ιππόδρομο όλα είναι τύχη φίλε μου πηγαίνει κάποιος υποσχόμενος στη γυναίκα του πως δεν θα αγοράσει κανένα πουλάρι γιατί τον προηγούμενο μήνα είχε αγοράσει 20 και της λέει πως πάει απλώς να την παρακολουθήσει βλέπει ένα και κακασχημο πουλάρι που το πουλάνε 3 χιλιάρικα και δεν ενδιαφέρεται να το αγοράσει κάνεις και εκεί που υποσχέθηκε στη γυναίκα του πως δεν θα αγόραζε κανένα πάει και παίρνει το "χειροτερο" όλων της δημοπρασίας και καταλήγει με τον πιο απίστευτο τρόπο να διεκδικεί ένα από τα πιο πλούσια έπαθλα στην ιστορία απεναντι σε σειχηδες αναβαταρες κτλ να τρέχει να περνάει πρώτος αλλά να μην του τη δίνουν τη νίκη ούτε το έπαθλο γιατί δεν άνοιξε η πόρτα σε ένα άλλο άλογο στο κουτί.

Να περνάει ενδονυχιτιδα να κατεβαίνει royal ascot και να έρχεται ένα μήκος πίσω από το νικητή και όλα αυτά Ποιο ένα κακασχημο άλογο που έκανε 1/10 του δευτερολέπτου χειροτερο χρόνο απο την Habibti (ναι φοραδιτσα εχει ρεκορ χρονου στα 1000 μετρα )στο longchamp και πιάνοντας την 4η θέση στο royal ascot. Εγώ δεν είμαι αλογατας και δεν ξέρω αλλά πόσα άλογα μπορούν να πετύχουν διάκριση όταν έχουν περάσει ενδονυχιτιδα απέναντι σε θηρία; Για αυτό λέω και ξαναλέω όλα είναι τυχη
pro
pro

Posts : 175

Join date : 28/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από pro Κυρ Μαρ 06, 2022 9:16 am

Επίσης στον ιππόδρομο παίζει και πολύ καχυποψία που μετατρέπεται σε ανοησία. Κάποτε που ήμουν πιτσιρικάς είχα μαζέψει 7 χιλιάρικα για να πάρω αυτοκίνητο. Εκείνη την εποχή λοιπόν σε κάποιο τεύχος του γκανιαν ξεφυλλίζοντας το είχε μια αγγελία στην οποία ένα άλογο ο Καθμορ για όσους το θυμούνται ήταν προς πώληση. Εγώ πιτσιρικάς δεν είχα εκκαθαριστικό τότε για να αγοράσω άλογο ο πατέρας μου όμως είχε μπορούσε και του λέω αντι να αγοράσω ένα αυτοκίνητο να πάρω το καθμορ στο όνομα σου; και η απάντηση του ήταν τα τροφεία ποιος θα τα πληρωνει; Εγω; Μα τι λες ρε άνθρωπε αφού είναι αλογαρα και μου λέει αλογαρα είναι για εκείνους σε σένα δεν θα κερδίσει ποτέ. Και αφού είναι άλογαρα γιατί τον πουλανε; Καλά του λέω εντάξει δεν πρόκειται να βρούμε άκρη μεταξύ μας κάτσε παίζε αντι να έχουμε ένα αλογάκι να μας χαρίζει χαρά. Καμία χαρά δεν θα σου χαρίσει γιατί δεν θα αφήσουν να κερδίζεις. Για την ιστορία ο Καθμορ πρέπει να είχε κάνει 6-7 νίκες κολλητά από τότε που τον πούλησαν μπορεί και περισσότερες. Και έτσι για ένα γαμημένο εκκαθαριστικό δεν έμαθα ποτέ αν τελικά η καχυποψία θα κέρδιζε την λογική που έλεγε κεφάλι και τέρμα κάτι που και ο χειρότερος μαθητευόμενος του πλανήτη μπορούσε να το κάνει. Καλή η καχυποψία του στυλ οι μεγάλοι δεν θα σε αφήσουν να κερδίσεις αλλά όλα έχουν ένα όριο.
pro
pro

Posts : 175

Join date : 28/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από pro Πεμ Μαρ 10, 2022 1:59 am

Ελα γραψανε άλογα για κούρσες. Αντε με το καλο να ασχοληθώ και εγώ να ασχοληθείτε και εσείς να μαρκάρετε καμια ιπποδρομια να σας χαλάσει στη στροφή να βγάλουμε και εμείς κανα φραγκο για να θυμηθούμε τις παλιές καλές εποχές.... Αντε από αύριο μελετάω τα σαπάκια για να δω ποιο μπορεί να με πληρώσει... Ενα Κρις Γουινερ θα ψαξω να βρω να με πληρώσει... δεν μπορεί κάποιο θα κάνει το μπαμ...

Υ.Γ Μην χαλάτε μελάνι από τις πένες σας. Οταν έπρεπε δεν μαζευτήκατε 50-70-100 μαλάκες να πείτε αυτοί εδώ οι 5-10-15 δεν έχουν βλέψεις για το αύριο, εμείς γουστάρουμε τον Σουλτάνο που έχει γραμμένο το στοίχημα στα @@ του και το μόνο που τον νοιάζει είναι να έχει καλά άλογα για να παίρνει τα κύρια έπαθλα. Τον αβαντάρατε τον σουλτάνο; Οχι δεν τον αβαντάρατε, δεν βγήκατε να πείτε όταν πήγε να κάνει 5 πράγματα και χημιξανε να τον φάνε οι άλλοι, αν τον ακουμπήσετε παίξτε μόνοι σας, είτε κυβέρνηση λέγεται, είτε Βασιλειάδης είτε έτσι, είτε κοκορέτσι. Τωρα θα πιειτε το ποτήρι σταγόνα-σταγόνα... Εδω και 20 χρόνια μπουρδέλο στίβο έχει το Μαρκόπουλο και ο Σουλτάνος έχει προπονητικό κέντρο με all weather εδω και 15 χρόνια. Καληνύχτα σας κύριοι ο τελευταίος να σβήσει τα φώτα...
pro
pro

Posts : 175

Join date : 28/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από pro Πεμ Μαρ 10, 2022 10:38 pm

Eίδα τις κάρτες του Αχατη πριν δω καν τις ιπποδρομίες είδα και τις ιπποδρομίες. Αν η άποψη μου έχει κάποια βαρύτητα το 91 και μετέπειτα 90 που έχει σαν ρέητ δεν είναι αντιπροσωπευτικό για αυτό το άλογο και θα εξηγήσω τι εννοώ. Αν πάρουμε τον Αχάτη και τον βάλουμε να τρέξει σε ένα στίβο στην Αγγλία AW που το μέσο ρέητ θα είναι 90 και τα άλογα που θα συμμετέχουν δεν θα είναι για τερφ τότε αν πχ τα έβαζε με 9 άλογα τουλάχιστον τα 7 από τα 9 θα του ρίξουνε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15 μήκη στη κεφάλα. Για εμένα προσωπικά αυτό το άλογο δεν πρέπει να ξεπερνάει το 75, οτιδήποτε πάνω από 75 είναι υπερβολικό για αυτόν. Προσωπικά πιστεύω πως αν τρέξει σε τρεις κούρσες χαντικαπ στην Αγγλία ο Αχάτης μέχρι τη 3η κούρσα θα τον έχουν ρίξει κάπου 75-80.
Θα μου πει κάποιος μα πέρασε άλογα σε μία από τις δύο ιπποδρομίες που είχαν μεγαλύτερο ρέητ κτλ ναι αλλά τα άλογα που πέρασε αφενός δεν ήταν άλογα που τους ταιριάζει η άμμος δείτε λίγο το ιστορικό τους και τη γενεαλογία τους και θα καταλάβετε ενώ κάποια έκαναν μία κούρσα το χρόνο.

O Imperial Empire που κέρδισε περίπατο παρόλο που ο χαντικάπερ το υπερφόρτωσε για να φερει κατά κάποιο τρόπο την κούρσα στα ισα απο 77 στα 99 και παλι έδειξε πως ήταν λίγο το 99.... και μετά τον έκαναν 108.

Ο δε Ρεβάμπ για μένα δεν είναι για πάνω από 90 και το 90 άδικο είναι νομίζω πως το 85 είναι δικαιότερο.

Βεβαια τα άλογα έχουν ιδιοκτητες προπονητές εκείνοι ξέρουν καλύτερα. Θεωρώ όμως πως όλοι κάνουν το ίδιο μοιραίο λάθος το οποίο ενώ η ιστορία τους έχει δείξει πως είναι λάθος εκείνοι συνεχίζουν στο ιδιο μοτίβο. Αφου βρε χαζε έχεις αναβάτη που το ξέρει άριστα το άλογο, το εχει δουλέψει, το έχει πονέσει, το έχει χαιδέψει και πλέον συνεννοούνται άψογα μεταξύ τους πως είναι δυνατόν να βάζεις ξένο τζόκει. Τι να τον κάνω πχ τον Ντεττόρι όταν πχ έχω τον Ξυνό και τον Μαστοράκη που μου τον έχουν καβαλήσει από 15 φορές τι καλύτερο θα μου κάνει ο Ντεττόρι δηλαδή; Ας βγει ένας να μου πει πχ ο Ντεττόρι θα διαβάσει την κούρσα, για να του πω μου εγγυάσαι πως στου Ντεττόρι τα χέρια θα μου τσουλήσει το άλογο γιατί εγώ είμαι βέβαιος πως και ο Ξυνος και ο Μαστοράκης θα μου διαβάσουν την κούρσα και θα μου τσουλήσουν το άλογο...
pro
pro

Posts : 175

Join date : 28/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από I see you Σαβ Μαρ 12, 2022 2:12 pm

Αντιγραφή από την σελίδα του → ΓΚΑΝΙΑΝ

• Eίναι γνωστό (ανεξάρτητα αν ουδέποτε εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση) ότι η “Ιπποδρομίες Α.Ε./ΟΠΑΠ Α.Ε.”, σε συνεργασία με την απόλυτα ελεγχόμενη από την ίδια Φίλιππο Ένωση, απαίτησε ξαφνικά (χωρίς να έχει προηγηθεί ενημέρωση-προειδοποίηση) από τους ιδιοκτήτες να εξοφλήσουν τις όποιες οφειλές τους προς την κτηνιατρική κλινική και τους προπονητές τις αντίστοιχες δικές τους, που έχουν φυσικά να κάνουν με λειτουργικά έξοδα των σταύλων (ΔΕΗ, νερό κ.λπ.). Τους κοινοποίησε απλώς ότι, όσοι δεν τις αποπλήρωναν αμέσως, δεν θα είχαν δικαίωμα εγγραφής των ίππων τους! Επακολούθησαν φυσικά γραπτές και προφορικές έντονες αντιδράσεις της ιπποδρομιακής κοινότητας και η ανάδοχος εταιρεία ανέστειλε την άμεση τουλάχιστον εφαρμογή του μέτρου, δίνοντας ένα μικρό χρονικό περιθώριο, μέχρι την 1η Μαρτίου, για την διευθέτηση των οφειλών.

• Ήταν πλέον γνωστό ότι θα μπορούσε –ανάλογα με τις προθέσεις της– να εφαρμόσει από τον τρέχοντα μήνα την απόφασή της. Και πράγματι το έκανε, στα πλαίσια της αλαζονικής επιβολής ….του νόμου του ισχυρού! Κάτι που και ορισμένες άλλες φορές είχε ήδη πράξει (θυμίζουμε το τί έγινε στην περίοδο της απεργίας των αναβατών για το ασφαλιστικό τους ζήτημα). Έτσι οδηγήθηκαν τα πράγματα στην ματαίωση της ιπποδρομιακής συγκέντρωσης της Δευτέρας 8 Μαρτίου. Έγιναν μεν εγγραφές, συμπληρώθηκαν επτά κούρσες, αλλά η “ΟΠΑΠ/Ιπποδρομίες Α.Ε.” κατέστησε άκυρες όσες προήλθαν από προπονητές που εξακολουθούν να έχουν οφειλές.

• Σ’ αυτή λοιπόν την δεύτερη φάση, που εξέλιπε το στοιχείο της αντιδεοντολογικής και αντιϊπποδρομιακής συμπεριφοράς της, θεωρούμε ότι δεν μπορεί κανείς να της προσάψει κάτι επιπλέον από τα όσα έχουν συμβεί επτά χρόνια, με πάρα πολλές ανάμεσα σ’ αυτά τις ευθύνες της για την τραγική εξέλιξη της ιπποδρομιακής δραστηριότητας, άσχετα αν προϋπήρχαν αιτίες από προηγούμενους όχι μόνο κρατικούς, αλλά και αιρετούς διοικητικούς παράγοντες. Γιατί δεν υπάρχει καμμία αμφιβολία ότι από τότε που ξεκίνησε η ιστορία της ιδιωτικοποίησης και με τον τρόπο κυρίως που οδηγήθηκαν τα πράγματα σ’ αυτήν, χωρίς δηλαδή την επιβεβλημένη κατοχύρωση των όσων θα έπρεπε μέσω της Σύμβασης Παραχώρησης να συναποδεχθούν τα δύο μέρη για το όφελος των ελληνικών ιπποδρομιών, ήταν το έναυσμα για αρκετούς να εκδηλώσουν με διάφορους τρόπους τις επιδιώξεις τους!

• Ωστόσο, ανεξάρτητα από τα αναφερθέντα αμέσως πιο πάνω, η ίδια η ανάδοχος εταιρεία έχει το δικό της μερίδιο ευθύνης, που είναι μάλιστα και ουσιαστικό, σε ό,τι αφορά την συσσώρευση χρεών. Κατ’ αρχήν, στην διάρκεια της καραντίνας, που οι περισσότερες –και για σημαντικά χρονικά διαστήματα μάλιστα όλες– ιπποδρομιακές δραστηριότητες είχαν διακοπεί, συνέχιζε να χρεώνει κανονικά τους επαγγελματίες, οι οποίοι πλέον δεν είχαν κανένα απολύτως έσοδο, ενώ θα μπορούσαν να εξακολουθούν να διεξάγονται ιπποδρομίες, αν η “Ιπποδρομίες/ΟΠΑΠ Α.Ε.” είχε προχωρήσει, όπως συμβαίνει σε τόσες χώρες του κόσμου, σε εναλλακτικούς τρόπους στοιχηματισμού, κάτι που ήταν και είναι αποκλειστικά στην δική της αρμοδιότητα. Το ζήτημα συνεπώς είναι ότι δεν ήθελε κάτι τέτοιο και το ερώτημα είναι αν, πότε, ποιά στιγμή και υπό ποιές προϋποθέσεις ενδέχεται στο μέλλον να το θέλει(; ) Πέραν αυτού, ενάμιση και πλέον χρόνο τώρα, από τότε δηλαδή που το Ελεγκτικό Συνέδριο ακύρωσε τα όσα θα της έδινε η προηγούμενη Κυβέρνηση με τον γνωστό νόμο Τσακαλώτου-Βασιλειάδη (να μην ξαναγυρίζουμε στα παλιά, αναφέροντας τα τραγελαφικά τότε που συνέβησαν ένθεν κακείθεν), μείωσε αμέσως σε απελπιστικό βαθμό τα έπαθλα και ευνόητο είναι ότι τα έσοδα των επαγγελματιών από την διεξαγωγή των ιπποδρομιών ελαχιστοποιήθηκαν!! Να φανταστεί κανείς ότι ένα σύνηθες πρόστιμο Επιτροπών Ελέγχου, απ’ αυτά που για υποτιθέμενα παραπτώματα κατ’ αντίληψη των μελών τους επιβάλλονται, μπορεί να ισοδυναμεί ή και να ξεπερνά κάποιες φορές τις αμοιβές των επαγγελματιών, που τους αναλογούν από το έπαθλο κάποιας ιπποδρομίας, σε περίπτωση νίκης ή διάκρισης των ίππων τους!! Παλιά, στον Φαληρικό ιππόδρομο, τα πρόστιμα συνήθως έμπαιναν σε άλλες περιπτώσεις, ενώ για όσες υπήρχαν ενδείξεις (πολύ περισσότερο δε και αποδεικτικά στοιχεία) δόλιων ενεργειών, που αφορούσαν φυσικά και στο ιπποδρομιακό στοίχημα των φιλίππων, επιβάλονταν αποκλεισμοί, με απόλυτη εφαρμογή της απαγόρευσης εισόδου στους σταύλους των υπευθύνων! Και αυτό το γνωρίζουν πολύ καλά οι σημερινοί Ελλανοδίκες! Μιλάμε για κολοσσιαία διαφορά του βαθμού αξιοπιστίας που είχε εμπεδωθεί τότε, σε σχέση με το τώρα!! Αλλά τέτοια σοβαρά ζητήματα θεωρούνται από τους τωρινούς αρμόδιους …ψύλλοι στα άχυρα!!

• Η ελληνική ιπποδρομιακή δραστηριότητα ήταν γνωστό ότι εδώ και καιρό καρκινοβατούσε. Τώρα οι δυσκολίες ξεπερνούν πλέον κάθε όριο αντοχών. Με τέτοια έπαθλα μιας μόνο ανά εβδομάδα συγκέντρωσης, όποτε βέβαια δεν προκύπτει κάποιο απρόοπτο ματαίωσής της, πώς να ελπίζει ο ελληνικός ιππόδρομος να ξεφύγει από το τραγικό αδιέξοδο στο οποίο βρίσκεται(; ) Πώς να ανανεωθούν οι ιδιοκτήτες, πώς είναι δυνατόν να προσελκυσθούν φίλιπποι, πώς μπορεί να ανέβει ο στοιχηματικός τζίρος και πόσο τελικά θα αντέξουν όσοι επαγγελματικά λειτουργούν μέσα στον ιπποδρομιακό χώρο(; ) Η μόνη λύση ήταν, είναι, παραμένει και εναγωνίως απ’ όλους μας αναζητείται και μπορεί να δοθεί –και έχει ήδη τρομακτικά καθυστερήσει– από την Κυβέρνηση, που τόσες φορές έχει πει ότι πρέπει να διορθώνει τις όποιες παραλείψεις και λάθη προηγούμενων πολιτικών ηγεσιών και όσον αφορά την Σύμβαση Παραχώρησης, η σημερινή δεν το έχει ακόμα πράξει. Και όσο παραμένουν έτσι τα πράγματα, δεν υπάρχει κάποιο στοιχείο που να δημιουργεί αισιοδοξία ότι ενδέχεται να αλλάξει τακτική και γενικά ιπποδρομιακή πολιτική η ανάδοχος εταιρεία!

• Ευνόητο φυσικά ήταν να υπάρξουν νέες αντιδράσεις, ανεξάρτητα αν αυτή την φορά είχε χρονικά προσδιορισθεί το ενδεχόμενο εφαρμογής του μέτρου, αναφορικά με τις οφειλές. Οι αντιδράσεις αυτές αποτυπώνονται στις ανακοινώσεις των Ενώσεων Ιδιοκτητών, Προπονητών, Αναβατών (έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα μας, για όποιον ενδιαφέρεται να τις αναγνώσει), οι οποίες έχουν κοινοποιηθεί και στα αρμόδια Υπουργεία. Αντίστοιχες κινήσεις έχουν γίνει και προηγούμενες φορές, χωρίς μέχρι τώρα να έχουν φέρει κάποιο αποτέλεσμα. Ξαναλέμε ότι μόνο η Kυβέρνηση μπορεί και πρέπει να λύσει τον γόρδιο δεσμό, την θηλειά στον ελληνικό ιππόδρομο!

• Με όσα βέβαια τραγικά διαδραματίζονται εδώ και πολλές ημέρες στην γύρω περιοχή μας, που προκαλούν τα πιο φριχτά συναισθήματα στην ανθρώπινη υπόσταση και με όσα γενικότερα διακυβεύονται σε παγκόσμιο επίπεδο, αναρωτιέται κανείς αν και κατά πόσον είναι κατάλληλη αυτή η χρονική στιγμή για να το πράξει η τωρινή πολιτική ηγεσία τώρα.

• Η ζωή όμως συνεχίζεται και αυτό πρέπει να ισχύει και για την ελληνική ιπποδρομιακή δραστηριότητα. Δεν θέλουμε, ούτε και διανοούμαστε να το πιστέψουμε, ότι ενδέχεται, λόγω των σοβαρών δυσκολιών στην επίλυση του ιπποδρομιακού ζητήματος, να περνάει η σκέψη στους πολιτικούς προϊστάμενους της χώρας μας του λουκέτου του ελληνικού ιπποδρόμου! Και ακριβώς γι’ αυτό τον λόγο, μαζί με το συναίσθημα των ανθρώπων που έχουν ζήσει ίσως και το μεγαλύτερο μέρος της ζωής τους μέσα σ’ αυτόν, τεντώνεται κάθε μέρα ακόμα περισσότερο η υπομονή και η αντοχή τους, συνεχίζοντας να λειτουργούν και περιμένοντας φυσικά αυτό που αναμφισβήτητα είναι το σωστό, το να διαμορφωθούν δηλαδή οι προϋποθέσεις εύρυθμης λειτουργίας και με προοπτική ανάκαμψης και ανάπτυξης των ελληνικών ιπποδρομιών.

• Ήδη έχουμε αναγνωρίσει και το ξανατονίζουμε πως πολλά είναι και τα λάθη τα δικά μας, αλλά και σε ποιά δραστηριότητα δεν υπάρχουν τέτοια ανθρώπινα λάθη ή παραλείψεις(; ) Άλλωστε ακόμα και γι’ αυτά η ευθύνη, αν το καλοσκεφθεί κανείς, ξεκινάει από τις κεφαλές που διοικούν και κατευθύνουν τον χώρο μας. Έχουμε μιλήσει τόσες φορές για την ενότητα, που εξακολουθεί και απουσιάζει στους κόλπους της ιπποδρομιακής κοινότητας, αλλά τα προσωπικά συμφέροντα στην σύγχρονη παγκοσμιοποιημένη εποχή κυριαρχούν κάθε έννοιας λογικής και δεοντολογίας. Αν υπήρχε ένα απόλυτα ενωτικό δυνατό μέτωπο, να προβάλλει τα πολλά επιχειρήματα που υπάρχουν για να διεκδικήσει τα δικαιώματα και το όφελος της ιπποδρομιακής δραστηριότητας, ώστε να μην ακούγονται διαφορετικές από τις εσωτερικές παρατάξεις απόψεις, έχουμε την αίσθηση ότι τα πράγματα θα ήταν τελείως διαφορετικά. Αν έστω και την ύστατη στιγμή όλοι ανεξαιρέτως το αντιληφθούν και συμπορευθούν, αλλάζοντας νοοτροπία και συμπεριφορά, ώστε αν μη τι άλλο να εκπέμπουμε προς τα έξω και την επιβεβλημένη σοβαρότητα, τότε ΝΑΙ θα υπάρξουν ουσιαστικότερες ελπίδες για την σωτηρία του χώρου μας. Γιατί 100 χρόνια ιπποδρομιακής δραστηριότητας δεν μπορούν και δεν πρέπει να πεταχτούν στον αέρα!

• Αυτές τις ημέρες συζητείται στην Βουλή το Νομοσχέδιο για την οπαδική βία, μέσα στο οποίο έχει ενταχθεί και το θέμα της έκτακτης οικονομικής ενίσχυσης των επαγγελματιών. Με την ψήφισή του και την καταβολή των ποσών στους δικαιούχους, θεωρούμε ότι, στον βαθμό που αυτό είναι εφικτό, προτεραιότητα πρέπει να είναι η διευθέτηση των όποιων οφειλών, ώστε να κλείσει αυτό το ζήτημα και να περιμένουμε πλέον στην συνέχεια την επέμβαση και λύση της Πολιτείας στο γενικότερο πρόβλημα του ελληνικού ιπποδρόμου.

Σχόλιο:
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Αρέσει στον χρήστη Admin

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Κυρ Μαρ 13, 2022 7:18 pm

Ανέκαθεν οι Έλληνες πρωθυπουργοί ήταν διαπλεκόμενοι με τα ισχυρά οικονομικά συμφέροντα της χώρας και όχι μόνο ❗ εκείνο που έσωζε πάντοτε τις ιπποδρομίες ήταν η ΦΕΕ στην οποία πάντοτε υπήρχαν δυνατές φυσιογνωμίες. Από την στιγμή που η ΦΕΕ έχει ξεφτιλιστει και έχει περάσει στα χέρια του ΟΠΑΠ , ουσιαστικά έχει πάψει να υπάρχει το αντίπαλο δέος,που ήταν και ο ισχυρός παράγοντας στις διαπραγματεύσεις με την πολιτεία ❗ Ουσιαστικά ο ιππόδρομος αυτή την στιγμή δεν έχει ισχυρό παράγοντα να τον υπερασπιστεί και το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο, να αποφύγει το κλείσιμο! Μόνο ίσως ο Μυτιληναίος μπορεί να κάνει κάτι και να επηρεάσει καταστάσεις, αλλά δεν γνωρίζω κατά πόσο μπορεί να το θέλει κιόλας την στιγμή,που οι υπεύθυνοι που τον έδιωξαν είναι η ΕΙΔΙΕ και η ένωση προπονητών αρχηγού 🧨🧨
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Αρέσει στον χρήστη I see you

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από I see you Κυρ Μαρ 13, 2022 9:09 pm

Admin τα είπες όλα σε 4 γραμμές !!!
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Τρι Μαρ 15, 2022 4:18 pm

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΑ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΈΣ.....ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΟΥΡΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΩΝΗ❗ΑΝ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΑΜΠΟΤΑΖ...ΤΙ ΕΊΝΑΙ ❓😤
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Τρι Μαρ 15, 2022 11:45 pm

Παρατήρησα χθές ΔΥΣΑΝΆΛΟΓΑ ΧΑΜΗΛΈΣ αποδόσεις στις δύο τελευταίες κούρσες του προγράμματος,που είχαμε και τις εκπλήξεις ❗ Δεν είναι δυνατόν να πληρώνει 15 φράγκα μόνο το δίδυμο του Γκρέκ σηκρετς και μόλις 14€ το δίδυμο του φυγαλου🤔🤔 με γκλομπαλ σιφτ😱😱
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Τρι Μαρ 15, 2022 11:49 pm

Εν τω μεταξύ απ' ότι άκουσα ΤΕΡΜΑ και οι live μεταδόσεις του ALERT TV🙆🙆🤬🤬
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από kmykonos Πεμ Μαρ 17, 2022 6:25 pm

Admin έγραψε:Παρατήρησα χθές ΔΥΣΑΝΆΛΟΓΑ ΧΑΜΗΛΈΣ αποδόσεις στις δύο τελευταίες κούρσες του προγράμματος,που είχαμε και τις εκπλήξεις ❗ Δεν είναι δυνατόν να πληρώνει 15 φράγκα μόνο το δίδυμο του Γκρέκ σηκρετς και μόλις 14€ το δίδυμο του φυγαλου🤔🤔 με γκλομπαλ σιφτ😱😱



ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Mmm12

pirat
kmykonos
kmykonos

Posts : 796

Join date : 30/05/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Κυρ Μαρ 20, 2022 2:09 pm

ΧΘΕΣ ήταν μια μέρα,που μπορούσα να ασχοληθώ από νωρίς με τις Αφρικανικές κούρσες και συνέβη το εξής περιστατικό: 
ΞΕΡΕΤΕ την άποψη μου για τις ΓΑΛΛΙΚΈΣ, ότι είναι εντελώς ΔΙΑΒΛΗΤΕΣ και ειδικά μετά το περιστατικό με το 🐎 του Μπουτεν, ούτε απ' έξω ❗ Έβλεπα κάτι λακαμαδες να παίζουν 10€ για να πάρουν 15€ και γελαγα 😱 ΕΙΔΙΚΑ στο ΤΡΙΟ οι αποδόσεις τους είναι καταφαγωμενες και δεν ανταποκρίνονται στους ΤΖΊΡΟΥΣ με τίποτα! Όταν μπορούν να βάζουν ψεύτικη άφιξη οι ίδιοι οι ελλανοδίκες, τότε γιατί να μην μπορούν κάποιοι μέσα από την pmu ,να βάζουν παιχνίδι μετά το τέλος της κούρσας❓Με την διαφορά της ώρας και το παιχνίδι να παίζεται σε Γουαδελούπες, Μαυρίκιους και Μαγαδασκαρες, μόνο ΠΑΡΆΛΟΓΟ δεν μου ακούγεται! 
Χθές όμως στο saint clou παρατήρησα, ότι οι αποδόσεις του Τρίο ήταν υπερβολικά καλές (!) Τι έγινε γκρεμίστηκε κάνας φούρνος? Έπαιζε δίπλα μου ένα φιλαράκι και έπιασε ένα τρίο 3_10_Π σε κούρσα με 10 άλογα και το φαβορί στην άφιξη και ενώ περίμενε να πληρώσει γύρω στα 40€ το πολύ πλήρωσε 84€(!) Φορτώνω το περιοδικό από την σελίδα του sirganian να βλέπω τουλάχιστον τις γενεαλογίες και τις φανέλες, αφού δεν υπάρχουν περιοδικά και κοιτώντας και την ιστοσελίδα της pmu παράλληλα βλέπω έπαθλο Πυρηναίων ❗ Κάνω αμέσως μια τρελή σκέψη γνωρίζοντας, ότι ο μεντιζαμπαλ είναι από την περιοχή των Πυρηναίων και ψάχνοντας είδα ότι καβαλαγε το #11  philosopher ❗Την ίδια στιγμή ως εκ θαύματος η τβ έδειχνε greaux plan το άλογο 🤑 η απόδοση του 22 € ! Λέω στο φιλαράκι δίπλα να πάει να το παίξει άφοβα! Επειδή με ξέρει ότι ξέρω πετάγεται αμέσως και παίρνει το άλογο ΓΚΑΝΙΑΝ- πλασέ! Κάθεται και εγώ κοιτώντας το άλογο στα τρεξίματα του βλέπω, ότι τον όμιλο τον "έχει" Με πιάνουν οι δαίμονες και λέω μέσα μου : κάτσε εμείς δεν πρέπει να επωφεληθούμε? Κάνω την σκέψη να το παίξω τριο- πεδίο αλλά με ποιον; Λέω να το κάνω με τα φαβορί 2_11_Π,3_11_Π,5_11_Π και απευθύνομαι στο φιλαράκι δίπλα: βγάλε ένα 20€ να τα παίξουμε παρέα μισα- μισά ❗ Αυτός "μέσα" πάντα, ήταν και κερδισμένος από πρίν τον στέλνω να τα κόψει ( τα άλογα όλα έξω) .Ο πράκτορας είναι απασχολημένος μιλάει με έναν στο τηλ.  που του δίνει στοιχημα. Με τα πολλά να μην τα πολυλογω τα άλογα είχαν ξεκινήσει να μπαίνουν ,τα χτυπάει στο πληκτρολόγιο, αλλά ξεκινάει η κούρσα και ενώ έχει πατήσει το κουμπί ,τα χαρτάκια δεν βγαίνουν! 
Πω ρε φουστη μου λέω αν είναι δυνατόν (!) Η κούρσα έχει φτάσει στην στροφή και το #11 δεν φαίνεται πουθενά. Μου φαίνεται γλυτώσαμε ,μου λέει ο φιλος❗Ο γιοριθ είναι κλεισμένος από ένα τείχος από άλογα στις τελευταίες θέσεις. Μόλις μπαίνουν στην ευθεία αναγκαστικά το βγάζει απ' έξω και αρχιναει το φίνις. Θέλει 100 Μ. και ο δικός μας αρχίζει να φωνάζει 🤪🤪🤣 Στα 50μ. έχει πιάσει φουλ ταχύτητα και του φωνάζω : Κέρδισε κιόλας τα καταπίνει σαν σταφίδα  δύο _δυο. ΠΗΡΕ ΤΑ ΛΕΦΤΆ ΑΥΤΟΣ.  Ο εκφωνητής δεν έβλεπε ποιο άλογο 🐎 είναι 2ο τελικά ήταν το #5 με τον σουμιγιον, δηλ. Θα πιάναμε το ΤΡΊΟ 😲😲😓😓ΑΠΟΔΟΣΗ: 1140€
ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ @@@@ ΤΗΣ ΑΛΛΗΝΗΣ...😤😱
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από pro Τετ Μαρ 23, 2022 2:16 am

Tα μάθατε τα νέα; Δεσανε 23 ατομα σε Γαλλια Iσπανια και Ιταλια για ντοπινγκ και τους βρήκανε και τις ντόπες... Και ολο αυτο ξεκινησε απο μυστηρια αποτελεσμα σε κουρσες...
pro
pro

Posts : 175

Join date : 28/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Τετ Μαρ 23, 2022 8:03 am

Πάντα θα υπάρχει το ντόπινγκ, όπου υπάρχει επιθυμία για κέρδος. Στην Γαλλία πχ το 80% των "θεραπειών" που στην Ελλάδα απαγορεύεται , εκεί επιτρέπεται ❗Δεν είναι τυχαίο που το 70% που κερδίζει είναι οι φανέλες. Και τα εμβόλια που κάνουν για κοβιντ ντόπινγκ είναι στην ουσία και μια τελευταία έρευνα δείχνει, ότι μέσω μιας διαδικασίας αντιγραφής στο ήπαρ του ανθρώπου,θα μεταφέρονται από γενιά σε γενιά ❗ Δηλαδή πάνε ουσιαστικά να τυποποιησουνε την φαρμακοδιεγερση, ώστε να εξασφαλισουνε τα μελλοντικά κέρδη τους είς βάρος της υγείας των ανθρώπων. Λειτουργούν ακριβώς όπως τα καρτέλ ναρκωτικών,που έχουν συμφέροντα από τις επόμενες γενεές πρεζακιδων❗
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Τετ Μαρ 23, 2022 7:43 pm

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Screen38
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Τετ Μαρ 23, 2022 7:53 pm

ΚΟΙΤΆΞΤΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΟΥΡΣΑ ΤΟΥ ΚΟΥΤΣΟΥΝΑΚΟΥ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΊΑ 
Ο ίδιος ιδιοκτήτης με την ίδια προπονήτρια πήρανε τις δύο πρώτες θέσεις από τελευταίοι με τεράστιες αποδόσεις❗ Τυχαίο δεν είναι τίποτα,όταν " μιλάνε" τα καψουλια. Ο ΚΟΥΤΣΟΥΝΑΚΟς είχε χάσει τις προάλλες από το φαβορί #10 .... 8,5 μήκη και σήμερα βάλανε λεμετρ για να χτυπήσουμε την κούρσα,αλλά πέσανε στην περίπτωση! Κακώς βάζετε λεμετρ επάνω, αυτή είναι η άποψη μου. Είναι "πιασμαν" αναβάτης .Σημερα εξαφάνισε ένα άλογο 🐎 (το #9 στην 2η κούρσα), που με άλλο αναβάτη δεν έχανε με τίποτα...
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Τετ Μαρ 23, 2022 9:35 pm

Ο ΟΠΑΠ είναι ο ο μόνος οργανισμός παγκοσμίως, που βάζει κούρσες ,χωρίς να μπορεί να τις παιξει κανείς. Εχει σήμερα δύο ιπποδρομία το ένα από Γαλλία το άλλο από Ιρλανδία, στη Γαλλία μηδενίζει το χρόνο 5 λεπτά πριν ξεκινήσει η κούρσα και στην Ιρλανδία συνδέεται την ώρα που μπαίνουν τα άλογα μέσα και δεν παίζει κανένας ΓΙΑΤΊ ΈΧΕΙ ΜΗΔΕΝΊΣΕΙ ο χρόνος στο καντράν των αποδόσεων❗🧨🧨🧨ΜΠΟΥΡΛΌΤΟΟΟΟΟ....
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Δευ Μαρ 28, 2022 12:43 am

Δεν υπάρχουν αυτοί εκεί στον ΟΠΑΠ ❗ βγάλανε ανακοίνωση για αύριο, ότι δεν θα διεξαχθεί στοίχημα στις δύο αφρικανικές κούρσες του ελληνικού προγράμματος, ενώ οι κούρσες αυτές θα τρέξουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ , όπως τις έχει βάλει το ΓΚΑΝΙΑΝ❗ Ποιός σαμποτάρει ποιόν ❓ο ίδιος ο ΟΠΑΠ το στοίχημα του😱🤣🧨❓
Δηλαδή αυτοί που θα πάνε από νωρίς, θα τις παίξουν στο ξένο στοίχημα, ενώ ο ΟΠΑΠ έβγαλε ανακοίνωση , ότι δεν παίζουν 😭😭😂🤣 ζμπουτσα τς όλα....
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από kmykonos Δευ Μαρ 28, 2022 4:39 pm

αυτο παλι με το μαμουθιακο  και τον παππού που το θυμηθηκανε Sad  ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 263a
kmykonos
kmykonos

Posts : 796

Join date : 30/05/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Δευ Απρ 11, 2022 7:07 pm

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Img_2097

ΧΩΡΙΣ ΤΥΧΗ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΆ 🤬🙆
Ο ΖΙΑΝ ΕΞΠΡΕΣ ΔΕΝ ΕΧΑΝΕ ΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΈΜΕΝΕ ΣΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ...ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΛΩΞΕΨΕ
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ#2 - Σελίδα 4 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ#2

Δημοσίευση από Admin Δευ Απρ 11, 2022 7:20 pm

Τα ΑΔΙΚΑ πρόστιμα που πληρώνουν οι προπονητές, τα πληρώνουμε ΕΜΕΙΣ από την τσέπη μας❗
Εξαφανίστηκαν ΞΑΦΝΙΚΑ ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ και ο ΑΡΙΩΝΑΣ❗💥💶💥
Για να δούμε οι Ελλανοδίκες θα τιμωρήσουν Θοδωράκη για το κάργα (Wink ΜΠΑΡΑΣΤΙ ΝΤΑΝΣΕΡ??
ΚΑΡΓΑ- ΚΑΡΓΑ δεν ήταν βέβαια, αφού ο γκαν δεν έκοψε καθόλου, αλλά ναχαμεναλεγαμε... όπως με Ολυμπιάδα
avatar
Admin
Admin

Posts : 1658

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης