ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΑ
Ενημερώστε το username, email, password

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΑ
Ενημερώστε το username, email, password
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΑΝΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Πρόσφατα Θέματα
» ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 EmptyΠεμ Μάης 09, 2024 7:02 pm από Admin

» Bet of the day !
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 EmptyΤρι Μάης 07, 2024 3:05 pm από Admin

» Kentucky derby 2024
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 EmptyΔευ Μάης 06, 2024 11:04 am από Admin

» ΕΚΠΟΜΠΕΣ DANGER "ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ"
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 EmptyΔευ Φεβ 19, 2024 6:04 pm από Admin

» ΚΑΠΟΔΊΣΤΡΙΑΣ
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 EmptyΤρι Ιαν 16, 2024 12:30 pm από Admin

» Ντέρμπι στο ΔΕΛΤΑ ( από ΜΑΡΚΟ ΚΑΖΑΚΟ)
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 EmptyΔευ Οκτ 23, 2023 3:12 pm από Admin

» ΑΥΓΟΛΕΜΟΝΟΣ
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 EmptyΤετ Ιουλ 12, 2023 9:56 pm από Admin

» Ραντεβού με την Ιστορία
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 EmptyΠεμ Ιουν 29, 2023 9:05 pm από I see you

» Ο Αυγενάκης και τα αστεία του
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 EmptyΠεμ Ιουν 29, 2023 7:50 pm από I see you

Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Πιο ενεργοί συγγραφείς
Admin
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_rcap 
I see you
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_rcap 
limassol
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_rcap 
pro
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_rcap 
petala.gr
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_rcap 
kmykonos
ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_lcapΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Voting_barΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Vote_rcap 

Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]


Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 48, στις Σαβ Νοε 05, 2022 9:20 am
Στατιστικά
Τα μέλη μας είναι συνολικά 28
Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η pannnikas

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 3020 θέματα σε 110 θέματα

ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

+8
pro
Admin
Sir Ganian
kmykonos
limassol
LAMOGIO
petala.gr
Iniohos
12 απαντήσεις

Σελίδα 33 από 40 Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Admin Κυρ Φεβ 14, 2021 12:04 am

Όσο για το άλλο θέμα οι Σέρβοι ήδη μπουκαρανε και τους είπανε ή εσείς ή ο κορονοϊος και ανοίξανε τα πάντα. Εδώ συγκρατείται η κατάσταση, γιατί οι συνταξιούχοι αποτελούν την βάση ( πάνω από 20%) της εκλογικής δύναμης της ΝΔ και εκβιάζουν εμμεσα τους υπόλοιπους μέσω οικονομικής στήριξης και ο τουρισμός άντεξε πέρσι με τις αποταμιεύσεις των προηγούμενων χρόνων,γι' αυτό και δεν υπάρχει αντίσταση στα εξοντωτικά μέτρα ακόμα!Αν όμως δεν υπάρξει ΟΡΙΣΤΙΚΉ ΛΎΣΗ μετά το καλοκαίρι.... χειμώνα άλλο δεν βγαζουνε! Η κοινωνία θα μπουκαρει στη Βουλή!
Στις συζητήσεις που κάνω off the record οι ίδιοι οι Αστυνομικοί είναι εναντίον των μέτρων σε τεράστιο ποσοστό!
avatar
Admin
Admin

Posts : 1659

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Αρέσει στον χρήστη I see you

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από I see you Κυρ Φεβ 14, 2021 1:41 pm

Εκτός από τις συζητήσεις off the record που αναφέρεις υπάρχουν και προσωπικά βιώματα όταν έχω επισκεφτεί τρεις δημόσιες υπηρεσίες η μία εξ’ αυτών υπουργείο και πέρα από τον έλεγχο στην είσοδο μέσα δεν φόραγε μ@σκ@ η συντριπτική πλειοψηφία. Τι να λέμε τώρα αν όμως πάει κανένα κανάλι για ρεπορτάζ όλοι αυτοί στήνονται πρώτοι πρώτοι να πουν το παραμυθάκι τους μην κατανοώντας το κακό που κάνουνε θεωρώντας ότι λόγο της θεσούλας τους στο δημόσιο είναι βολεμένοι. Δεν λέω πως δεν υπάρχει ο κορονοιός η όπως δι@ολο θέλουν ας το ονομάζουν όμως τα νούμερα οι στατιστικές η ανακολουθία στις τοποθετήσεις των πολιτικών αλλά και των ειδικών σε συνδυασμό με τα μέτρα που παίρνονται πυροδοτούν τόσο τις αντιδράσεις του κόσμου όσο και τα διάφορα σενάρια συνομωσιολογίας. Εδώ έχουν φτάσει να μας λένε για ιικό φορτίο στα λύματα και είχα την εντύπωση ότι αυτό θα μετριέται με κάποιες κλίμακες επί του συνόλου των λυμάτων μέχρι που διάβασα προχθές μια δήλωση του Θωμαΐδη που μιλούσε για 90.000 κρούσματα στην Αττική συνειδητοποιώντας ότι όχι μόνο δεν γίνονται οι μετρήσεις με κλίμακες αλλά τρώμε και  χοντρό παραμύθι. Η λογική λέει πως για να μιλάς για 90 χιλιάδες ενεργά κρούσματα χρησιμοποιείς κάποιο μαθηματικό τύπο αλλά το ερώτημα που εύλογα προκύπτει είναι πόσο αξιόπιστος γενικά αλλά και προς τα πάνω η προς τα κάτω μπορεί να είναι αυτός ο τύπος όταν για παράδειγμα για να κάνεις την μέτρηση παίρνεις δείγμα από το σύνολο των λυμάτων πολλών περιοχών οι οποίες έχουν μεταξύ τους τουλάχιστον διαφορετικό πληθυσμιακό βάρος. Πως μπορείς για παράδειγμα να μιλάς για λοκνταουν με 583 κρούσματα -χθεσινή ανακοίνωση- στο νομό Αττικής όταν για παράδειγμα οι δήμοι στο νομό είναι 163 και αριθμούν κοντά στα πέντε εκατομμύρια κατοίκους αν λοιπόν διαιρέσουμε το 583 με το 163 προκύπτει ότι έχουμε 3,5 κρούσματα ανά δήμο ενώ αν το διαιρέσουμε ανά 100 χιλιάδες μας δίνει 11,6 στο νομό Αττικής. Θα μπορούσε κάποιος να πει ότι είναι αυθαίρετο το παράδειγμα που έφερα όμως αν είναι αυθαίρετο το παράδειγμα μου που βασίζεται σε πραγματικά νούμερα τότε ας αναλογιστεί πόσο αυθαίρετο είναι να μιλάς για νούμερα-κρούσματα όταν δεν υπάρχει τρόπος να αποδειχτεί αυτό και βασίζεται μόνο σε μαθηματικούς τύπους διότι όπως όλοι ξέρουμε για παράδειγμα υπάρχουν πάρα πολλές περιοχές στο νομό Αττικής -όπως και σε ολόκληρη την Ελλάδα- οι οποίες δεν είναι καν συνδεδεμένες με το αποχετευτικό δίκτυο και άρα δεν μπορεί κανένας να στηριχθεί με επιστημονικό τρόπο στα λύματα. Πόσο αστείο μπορεί να είναι στις 8 το πρωί να λέει ο υπουργός (Κικίλιας) ότι σύμφωνα με τα δεδομένα που μου έδωσαν οι ειδικοί πάμε για καθολικό λοκνταουν στις 10 να βγαίνει ο Εξαδάκτυλος και να δηλώνει ότι το λοκνταουν το πρότεινε ο υπουργός ενώ η υποτιθέμενη σύσκεψη ήταν να πραγματοποιηθεί το μεσημέρι και στις 19:30 στο διάγγελμα ο πρωθυπουργός να λέει ότι το πρότεινε η επιτροπή των ειδικών. Πρέπει κάποιος να είναι τουλάχιστον αφελής για να πιστέψει ότι δεν το είχαν προαποφασίσει το λοκνταουν που βρισκόμαστε τώρα. Πόσο αστείο φαίνεται στα μάτια μου να μην μπορείς να ανοίξεις το μαγαζί σου αλλά τα κανάλια που σημειωτέων έχουν πιαστεί πολλές φορές να λένε ψέματα η να παραπληροφορούν όπως για παράδειγμα το περιβόητο βίντεο των Θεοφανείων η την ακτινογραφία του ασθενούς όπου μας έδειχνε ο Ευαγγελάτος τον κορονοιό -η οποία ήταν ασθενούς παλαιότερων χρόνων και αφορούσε άλλη πάθηση- κάτι που ακόμα και σήμερα εφτά αμερικανικά πανεπιστήμια δεν έχουν καταφέρει να δουν το έβλεπε ο Ευαγγελάτος στην ακτινογραφία και πόσα άλλα όπως να λειτουργούν κανονικά χωρίς κανένα μέτρο προστασίας βλέπε διάφορα τηλεσκουπίδια -ενώ η σχετική ΚΥΑ επιβάλει χρήση μάσκας σε όλους του εργασιακούς χώρους-  με το επιχείρημα ότι οι εργαζόμενοι κάνουν καθημερινά τεστ. Αλήθεια ρε παιδιά σοβαρά μιλάτε να ανοίξω και εγώ τότε το μαγαζί μου και για να μπει κάποιος μέσα θα πρέπει να μου φέρει αρνητικό τεστ η να κάνει ένα εκείνη την στιγμή ιδιωτική επιχείρηση η δική μου ιδιωτική και η δική σας τι σας κάνει καλύτερους δηλαδή από εμένα και εγώ πρέπει να καταστραφώ από την δική σας προπαγάνδα γιατί μόνο σε αυτό είσαστε καλύτεροι από εμένα στην ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ.    

Πόσο λογικά φαίνονται τα παραπάνω ώστε να παίρνονται αποφάσεις που καταστρέφουν οικονομικά και ψυχολογικά ανθρώπινες  ζωές ?
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Αρέσει στον χρήστη Admin

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Iniohos Κυρ Φεβ 14, 2021 2:48 pm

I see you, σύμφωνα με αυτά που ισχυρίζεσαι δύο τινά συμβαίνουν :
1. H Ν.Δ. και ο Μητσοτάκης προσωπικά θέλουν να αυτοκτονήσουν, καταστρέφοντας την οικονομία και γι΄ αυτό λαμβάνουν αυτά τα μέτρα.
2. Η κυβέρνηση και όλοι οι σύμβουλοι -λοιμωξιολόγοι, χημικοί αναλυτές κλ- και γενικώτερα οι εισηγητές των μέτρων στην κυβέρνηση είναι για τον..πούτσο και..μόνο εμείς και εσείς ξέρετε ποιό είναι το σωστό να γίνει !!
Μήπως υπάρχει και κάποια τρίτη εκδοχή και μου διαφεύγει ;;;;

Υ.Γ. Προς θεού.., μην με κατατάξεις στους κομματικούς -φανατικούς υποστηρικτές- της Νέας Δημοκρατίας και απορρίψεις ασυζητητί τους παραπάνω προβληματισμούς μου..
Iniohos
Iniohos

Posts : 52

Join date : 14/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από I see you Κυρ Φεβ 14, 2021 6:00 pm

Φίλε Inioxos να ξεκαθαρίσω πως μιλάω σαν απλός πολίτης έντονα προβληματισμένος χωρίς καμία κομματική ταμπέλα και αν θέλεις την γνώμη μου πιθανόν με σύριζα στην εξουσία στην παρούσα φάση τα πράγματα να ήταν πολύ χειρότερα η στην καλύτερη ίδια με τώρα όμως αυτά είναι εικασίες και τίποτα παραπάνω και δεν μπορώ να κρίνω κάποιον με ένα φανταστικό σενάριο παρά μόνο με πραγματικά γεγονότα. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν αυτοκτονεί η νδ και για την ακρίβεια δεν την αυτοκτονούν όταν δεν χρειάζεται να είσαι ειδικός για να δεις πως ακολουθεί σαν πιστό σκυλάκι της εντολές της γερμανίας ? μήπως θέλεις να μου πεις ότι ο γ@π και το πασοκ δεν αυτοκτόνησαν το 2010 ? το ήθελαν φυσικά και όχι απλά τους κρατούσαν από τα @@ με τα 500 μύρια στο λογαριασμό της μαργαρίτας και τους ανάγκασαν να το κάνουν και μια δεκαετία μας έσκισαν τον πάτο και την στιγμή που πηγαίναμε να "στρώσουμε" λίγο τα πράγματα σκάει ο κορονοιος ο οποίος για να απαντήσω και στο δεύτερο σκέλος του προβληματισμού σου με την μέχρι τώρα πορεία των πραγμάτων αλλά και τα όσα λένε οι ειδικοί ποιοι ειδικοί όμως, αυτοί που μας δείχνουν τα κανάλια από το πρωί μέχρι το βράδυ -γι’ αυτό μίλησα για προπαγάνδα στο προηγούμενο σχόλιο μου- και οι οποίοι έχουν ένα κοινό παρονομαστή ο οποίος είναι βλέποντας και κάνοντας. Με αυτή την λογική του βλέποντας και κάνοντας και παπαγαλίζοντας τις οδηγίες εξωγενών φορέων οργανισμών κλπ και εγώ είμαι ειδικός και εσύ είσαι ειδικός και σίγουρα ειδικός είναι και ο αγαπητός Κώστας-Αυγολέμονος καλή του ώρα όπου είναι να πούμε και κάτι ιπποδρομιακό. Σίγουρα μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις και σε καμία περίπτωση δεν έχω πρόθεση να σε πείσω για κάτι που κατά τα φαινόμενα είναι υπαρκτό στο οποίο όμως έχει δοθεί περισσότερη βαρύτητα απ’ όση  του αρμόζει.

Αν ήθελα να πλήξω την κυβέρνηση πίστεψε έχω πολύ καλύτερα επιχειρήματα από τον χειρισμό της μόνο στο θέμα του κορονοιού.

Μην ξεχνάς κάποιες οικονομίες δεν έκλεισαν ποτέ και οι περισσότερες ανοίγουν σταδιακά μόνο ο σκληρός πυρήνας της γερμανίας κρατάει αντιστάσεις το γιατί μπορώ να το εικάσω όταν εδώ ας πούμε τα κανάλια μας έλεγαν για το σκληρό λοκνταουν της Ιταλίας φίλος που έκανε λαιβ από το Τορίνο με κούφανε διότι όλα ήταν ανοιχτά και όλος ο κόσμος ήταν στους δρόμους.

Θα σου πω και ένα τελευταίο όταν κάποιος λέει αυτό  και κάποιος άλλος μιλάει γι’ αυτό -όταν μάλιστα τα σύνορα σου είναι διάτρητα και ο κάθε αφρικανός που φτάνει αεροπορικός στην τουρκία και σαν άλλη Αλίκη Βουγιουκλάκη αναφωνεί άλλος για την βάρκα μας- δεν απέχεις και πολύ από αυτό, αυτό η σε νέα έκδοση αυτό και αν σου φαίνονται απίστευτα όλα αυτά αναλογίσου ας πούμε το 2005-6-7-8 αν θα πίστευες ποτέ αν σου έλεγαν ότι θα γινόντουσαν όλα αυτά μέσα σε δεκατρία χρόνια και κυρίως τι γνώμη θα είχες γι' αυτόν που θα σου τα έλεγε.
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Iniohos Κυρ Φεβ 14, 2021 8:14 pm

Η λήψη αποφάσεων σε τέτοια πρωτόγνωρα γεγονότα δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα και οπωσδήποτε θα γίνουν και λάθη ή και υπερβολές..Δεν μπορούμε όμως να πυροβολούμε συνέχεια τον ..πιανίστα !!
Τέλος πάντων η κατάσταση είναι πραγματικά πολύ δύσκολη και θα μετρήσουμε ούτως ή άλλως πολλές απώλειες (ανθρώπινες - οικονομικές).
Εκείνο όμως που με θλίβει - σε επίπεδο ιπποδρομιακό μιλάω -είναι ότι μία κάστα ανθρώπων (οπαπ & ιπποδρομιακά φερέφωνά τους) κατάφερε και διάλυσε τον ελληνικό ιππόδρομο και μας στέρησε μία ψυχική διέξοδο-αποσυμπίεση μέσα στην γενικώτερη μαυρίλα της καθημερινότητας !!
Iniohos
Iniohos

Posts : 52

Join date : 14/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από I see you Κυρ Φεβ 14, 2021 10:47 pm

Φίλε Inioxos έχουν περάσει οι εποχές που δεν πυροβολούσαμε τον πιανίστα και λέγαμε δεν πειράζει μωρέ τώρα πλέον και δουλειές δεν υπάρχουν και το χρήμα έχει γίνει δυσανάλογα ακριβό σε σχέση με την αξία που έχει. Σαφέστατα η λήψη αποφάσεων σε περίεργες καταστάσεις είναι αυτές που κάνουν την διαφορά όμως όταν οι αποφάσεις αποδειχτούν λανθασμένες ποιος θα πληρώσει το λογαριασμό ?
Τι θέλω να πω με το παραπάνω αν και είναι νομίζω απόλυτα ξεκάθαρο δεν μπορεί να μου κάνεις τον ειδικό να παίρνεις δημόσια θέση σε τόσο σοβαρά ζητήματα και να ζητάς νομική προστασία αν τελικά κάνεις λάθος.

Πάτα επάνω και διάβασε -->> Πανελλήνιος Ιατρικός Σύλλογος

Αγαπητέ γιατρέ η ξέρεις τι λες και τι κάνεις η δεν ξέρεις δεν υπάρχουν ημίμετρα ειδικά σε αυτό το θέμα.

Και μετά τα παραπάνω όταν είσαι πολιτικός και ειδικά κυβέρνηση δεν μπορείς να επικαλείσαι ειδικούς οι οποίοι ζητάνε την νομική προστασία σου επειδή δεν ξέρουν τι τους γίνεται σχετικά -με τον κορονοιο- η επειδή τους έχεις επιβάλει να ακολουθήσουν ένα συγκεκριμένο πλάνο η ακόμα ακόμα επειδή έχουν εξαγοραστεί από τις εταιρίες των εμβολίων (αυθαίρετο το τελευταίο αλλά δεν μπορώ να μην το έχω στην άκρη του μυαλού μου).

Ένα τελευταίο και θα κλείσω γιατί είναι και κουραστικό-ψυχοφθόρο να γράφεις  τα αυτονόητα βοά το διαδίκτυο -όχι τα συστημικά μέσα- με άρθρο της γερμανικής Die Welt το οποίο σε απλά Ελληνικά λέει πως εξαγοράστηκαν επιστήμονες-ειδικοί ώστε να φτιάξουν ένα μοντέλο για να δικαιολογηθεί το σκληρό λοκνταουν και την ψήφιση νόμων ενάντια στις ανθρώπινες ελευθερίες. Σκέψου λοιπόν αν αυτά γίνονται στη γερμανία μια χώρα που θεωρείται σε πολλά επίπεδα πρότυπο στον δυτικό και όχι μόνο κόσμο τι μπορεί να γίνεται στην Ελλάδα των μιζαδόρων π(ω)λιτικών -όλων των κόμματων- που μόνο τους μέλημα είναι πότε θα μπουν στα κόλπα για να συμμετέχουν στην κυβερνητική σελίδα opengov-pairnomiza.com

Στα ιπποδρομιακά τώρα τι να αναλύσεις και τι να πεις όταν αυτοί που κατά δήλωση τους δεν είναι μέλη του θιάσου που λέγεται οπαπ έχουν αποδεχτεί την μοίρα τους και δεν κάνουν καμία προσπάθεια για να αλλάξουν την κατάσταση. Θεωρώ πως είναι τελειωμένη κατάσταση και δύσκολα αναστρέψιμη όταν το ζωικό δυναμικό έχει συνεχώς φθίνουσα πορεία το ανθρώπινο δυναμικό στην ίδια κατάσταση το ενδιαφέρον των ενεργών η και των  εν’ δυνάμει  ιδιοκτητών ανύπαρκτο ενώ για τον κόσμο είναι αδιάφορο πλέον αν υπάρχει ιππόδρομος η όχι  στο βαθμό που το ζούσαμε στο δέλτα και μέχρι το 2008 στο Μαρκόπουλο. Απλά τραγική η όλη κατάσταση αλλά φρόντισαν και γι’ αυτό όλοι αυτοί που περιγράφω παραπάνω βλέπε π(ω)λιτικούς τους οποίους κατά την άποψη μου δικαιολογείς λανθασμένα και χαριτολογώντας γράφοντας μην πυροβολείτε τον πιανίστα.

Καλά να είμαστε να τα λέμε να περνάει η ώρα συμφωνώντας η διαφωνώντας δεν έχει σημασία  γιατί όπως το πάνε αυτοί και όπως έγραψα σε προηγούμενο post στην καλύτερη θα πάμε έτσι με μικρά διαλείμματα μέχρι το καλοκαίρι του 22 και στην χειρότερη την άνοιξη του 23.
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Iniohos Κυρ Φεβ 14, 2021 11:26 pm

Ίσως και να έχεις κάποιο δίκιο. Εγώ δεν θέλω όμως να τα βλέπω τόσο απαισιόδοξα τα πράγματα. Απλά πιστεύω ότι ο κόσμος προχωρά, εξελίσσεται και προοδεύει μέσα από τα οποιαδήποτε λάθη του και παραλείψεις, δίχως ποτέ να δρα απόλυτα ορθά, αλλά και ουδέποτε να επιτυγχάνει το τέλειο.
Κάνε μία σύγκριση του σήμερα με το χθες και θα δεις ότι έστω και έτσι υπάρχει παγκοσμίως εξέλιξη και πρόοδος σε όλους τους τομείς. Με ελάχιστες βέβαια εξαιρέσεις, εκεί κυρίως που σπαράσσονται από εμφύλιους πολέμους και διενέξεις.
Σε ό,τι αφορά τον ελληνικό ιππόδρομο, πιστεύω ότι λίγο-πολύ όλοι κατά το παρελθόν έχουν βάλει, με κάποιο τρόπο, το χεράκι τους για να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε. Οπότε είναι λογικό να μην βλέπουμε και κάποια δυναμική πρωτοβουλία για να καθαρίσουν τον κόπρο του Αυγεία...
Iniohos
Iniohos

Posts : 52

Join date : 14/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από I see you Τετ Φεβ 17, 2021 10:27 am

Κατάλαβες τώρα φίλε Iniohos γιατί έχω τις όποιες αμφιβολίες μου σχετικά με την διάσταση που έχουν δώσει στον αόρατο. Η κυρία αυτή έχει κάνει πρόσφατα ρεπορτάζ στην παραλία της Θεσσαλονίκης κραυγάζοντας το πόσος κόσμος είναι μαζεμένος και ότι πολλοί δεν φοράνε καθόλου η σωστά τις μάσκες τους. Δηλαδή όσο και να θέλεις να τους πιστέψεις όταν σε κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα σου ακόμα και όταν κάποιες φορές λένε αλήθεια δεν τους πιστεύεις πλέον. Η δημοσιογραφία στην Ελλάδα έχει πεθάνει προ πολλού απλά ξέχασαν να της το πουν. Σκέψου ακόμα βρισκόμαστε σε λοκνταουν το οποίο έχει ακόμα 10 μέρες μέχρι την λήξη του και ήδη έχουν αρχίσει να παπαγαλίζουν ότι μάλλον θα χρειαστεί παράταση.



Απορώ πραγματικά με την υπομονή να το πω άρνηση της πραγματικότητας να το πω φόβο να το  πω με την στάση του κόσμου όταν για παράδειγμα το 2010 μας έλεγαν ότι το χρέος μας δεν είναι βιώσιμο 150 δις € περίπου (147% του ΑΕΠ) και τώρα που γράφω αυτές τις γραμμές το θεωρούν βιώσιμο όταν έχει φτάσει τα 360+ δις € έχοντας ξεπεράσει το 200% του ΑΕΠ για να μην αναλύσω ότι αυτό που παρουσιάστηκε σαν αρχικό χρέος ήταν στο μεγαλύτερο μέρος του ιδιωτικό χρέος κυρίως αρπακτικών που δηλώνουν επιχειρηματίες -έχουμε και στον ιππόδρομο μία τέτοια περίπτωση που είδε το φως της δημοσιότητας -και άλλες που δεν το είδαν- με στάβλο που έκλεισε εν’ μια νυκτί- όταν ο επιχειρηματίας τελικά δήλωσε πτώχευση αφήνοντας στο δρόμο χιλιάδες υπαλλήλους των επιχειρήσεων του. Αλήθεια όταν μιλούσαν για στρατηγικούς κακοπληρωτές τα τσοντοκάναλα και οι δημοσιοκάφροι εννοούσαν αυτούς η τον κάθε φουκαρά που με τα μνημόνια του γ@μησ@ν τη ζωή και δεν μπορούσε να ανταπεξέλθει στις υποχρεώσεις του ?

Διάβασε εδώ, εδώ και εδώ και πόσα άρθρα ακόμα που περιγράφουν σημεία και τέρατα.

Αν ρωτήσεις 100 ανθρώπους μέσα στον ιππόδρομο για τον συγκεκριμένο "κύριο" θα ακούσεις 110 θετικές απόψεις χωρίς όλοι αυτοί άνθρωποι να είναι σε θέση να αντιληφθούν ότι τα χρήματα που έπαιρναν από τον αυτόν τον "κύριο" πρώτον τα δούλευαν άρα δικαιούνται να τα πάρουν όμως το κυριότερο είναι ότι ο συγκεκριμένος τα έπαιρνε πολλαπλάσια πίσω είτε με τις κομπίνες που του καταλογίζουν είτε με φοροαπαλλαγές, μεγάλη υπόθεση τα ιπποφορβεία για τους μεγαλοεπιχειρηματίες και ο νοών νοείτω.

Κύριοι λέμε...
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Iniohos Τετ Φεβ 17, 2021 1:55 pm

Κανείς δεν ισχυρίζεται ότι το χρέος είναι βιώσιμο σήμερα. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για την Ιταλία. Απλά μας κρατάνε διασωληνωμένους, με διάφορες διευκολύνσεις αποπληρωμής και κυρίως με τα 37 (?) δις που μας διέθεσαν τα ευρωπαϊκά ταμεία για την αντιμετώπιση του κορονοϊού. Θα έρθει κάποια στιγμή να πληρώσουμε τον λογαριασμό και τότε θα ευχόμαστε να μην καταντήσουμε-σε επίπεδο μισθών-..Βουλγαρία..
Σε ό,τι αφορά τα κανάλια (ιδιωτικά και δημόσια), αλλά και γενικώτερα τα ΜΜΕ, δεν πιστεύω ότι έχει βρεθεί παγκοσμίως πολιτικό σύστημα διακυβέρνησης που να διαθέτει αντικειμενική ενημέρωση !
Φίλε μου, δεν πρέπει να ζούμε με αυταπάτες.. Ποτέ δεν είχε, ούτε και θα έχει την ίδια αξία η ανθρώπινη ύπαρξη...Τουλάχιστον σήμερα έχουμε εξασφαλίσει ότι δεν θα θυσιαζόμαστε στον βωμό της ματαιοδοξίας των βασιλέων, όπως οι δούλοι στην αρχαία Αίγυπτο..

Υ.Γ. Επειδή έχω χάσει τεύχη.., σε ποιόν επιχειρηματία αναφέρεσαι ;;;
Iniohos
Iniohos

Posts : 52

Join date : 14/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από I see you Τετ Φεβ 17, 2021 3:36 pm

-Όντως δεν το ισχυρίζονται γιατί δεν μπορούν να το ισχυριστούν όμως δημιουργούν μια επίπλαστη εικόνα ότι όλα βαίνουν καλώς και ο μέσος πολίτης που δεν θα το πολυψάξει μένει με την εντύπωση ότι όλα πάνε καλά η βελτιώνονται τα πράγματα. Σε αυτό βέβαια πρωταρχικό ρόλο παίζει ο τύπος έντυπος και ηλεκτρονικός αλλά και η αντιπολίτευση διότι δεν ανεβάζει τους τόνους γιατί ξέρει πως έχει τεράστια ευθύνη όπως διακυβέρνησε αλλά και γιατί μπροστά είναι αδιέξοδο. Όσο για τους μισθούς Βουλγαρίας που αναφέρεις θεωρώ πως εδώ και αρκετά χρόνια είναι άστοχο σαν παράδειγμα διότι η ζωή έχει ακριβύνει τόσο πολύ που μια τετραμελή οικογένεια για παράδειγμα με ένα εισόδημα της τάξεως των 1000-1200 € -όπου υπάρχει αυτό το εισόδημα-στις 15-20 του μήνα σκέφτεται πως θα περάσουν οι υπόλοιπες ημέρες μέχρι να ξαναμπούν λεφτά στο σπίτι. Τα πάντα όλα ανεβαίνουν χωρίς προφανή λόγο και αιτία ακόμα και το πετρέλαιο θέρμανσης η περισσότερο η βενζίνη ανεβαίνουν την στιγμή που πριν μερικούς μήνες το πετρέλαιο το χάριζαν -είχε φτάσει στα 25$ το βαρέλι- οι παραγωγοί πετρελαίου. Αυτή την στιγμή έχει 60$-61$ το βαρέλι δηλαδή επίπεδα Οκτωβρίου του 2008 (62,5$ το βαρέλι)  και οι τιμές είναι στα επίπεδα του 15-16-17 με ανοδική συνεχώς πορεία, πας στο super market σήμερα και με Χ χρήματα παίρνεις Χ πράγματα και πας μετά από μία εβδομάδα και με το ίδιο ποσό παίρνεις 20% λιγότερα. Το 70% των χρημάτων που δαπανά ένα μέσο νοικοκυριό σε μηνιαία βάση πηγαίνει σε δυσανάλογους σε σχέση με το εισόδημα του φόρους πχ φπα σε όλα τα είδη και υπηρεσίες. Από την ώρα που ανοίγουμε τα μάτια μας το πρωί μόνο πληρώνουμε φόρο για οτιδήποτε κάνουμε.

-Δεν θα διαφωνήσω ότι δεν υπάρχει σύστημα που να εγγυάται αντικειμενικότητα από την στιγμή που συνδιαλέγονται καναλάρχες-επιχειρηματίες δημοσιογράφοι και πολυεθνικές με πολιτικούς οι οποίοι φτιάχνουν νόμους στα μέτρα τους όπως ο νόμος περί ευθύνης υπουργών εννοείται πως δεν μπορεί να υπάρχει αντικειμενικότητα γι’ αυτό και εγώ δεν τους πιστεύω πλέον ακόμα και όταν μπορεί κατά λάθος να πουν την αλήθεια.  

-Προσωπικά δεν ζω σε καμία αυταπάτη θεωρώ την ζωή το ύψιστο αγαθό για κάθε άνθρωπο πλην όμως γνωρίζω πολύ καλά πως είναι τουλάχιστον κουτό να πιστεύω ότι στην Ελλάδα του 2021 όπως την έχουν κάνει ότι η ανθρώπινη ζωή έχει κάποια αξία δυστυχώς αν δεν είσαι κάποιος του σιναφιού τους η των παραγώγων του ζεις η πέθανες κανέναν δεν ενδιαφέρει -εκτός από τους δικούς σου ανθρώπους-, ένα νούμερο στην στατιστική υπηρεσία γίνεσαι και τέλος ούτε θα ψάξει καμιά υπηρεσία -εκτός της αστυνομίας μέχρι ενός σημείου- πως πότε και κυρίως το γιατί πέθανες, όσο για το αν θυσιαζόμαστε η όχι κρατάω μια επιφύλαξη σε αυτό και θα προσθέσω ότι πλέον δεν το κάνουμε συνειδητά, ασυνείδητα όμως τι κάνουμε ?

-Έχω βάλει τρία link στο προηγούμενο σχόλιο μου και ξέρεις σίγουρα σε ποιον αναφέρομαι απλά δεν πήγε το μυαλό σου.
I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Admin Παρ Φεβ 19, 2021 2:33 pm

https://private4-stream-ovp.hexaglobe.com/dl/ee3ce08b6f34145a546ca55855bc11cc/602fae23/equidia_2752987/videos/hls/46/61/S354661/V405449/playlist.m3u8?v=1
VAMOS......η κούρσα του οβερ δε γκανς στην Μασσαλία (!!) Ως γνωστόν θέλει επικεφαλής διαδρομή (!) Άρα για να πιάσει έτσι ο ψαραδακης απ' έξω δοκιμαστικά τον τρέχει ο αρχηγός.. Exclamation Idea
avatar
Admin
Admin

Posts : 1659

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Admin Δευ Φεβ 22, 2021 9:52 am

https://private4-stream-ovp.hexaglobe.com/dl/3e2ac39081014267db5589b4c3b4152c/60336099/equidia_2752987/videos/hls/49/45/S354945/V405733/playlist.m3u8?v=1

ΝΙΚΗ   ΝΤΡΑΓΚΟΝΕΤ ΣΤΙΣ ΚΆΝΝΕΣ (!!) ΣΕ ΚΟΥΡΣΑ ΑΞΙΩΣΗΣ .
ΑΝ ΑΝΟΊΞΕΤΕ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΟΝ ΣΤΑΜΆΤΗ ΜΟΛΑΡΗ ( ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ) ΣΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ ΜΠΡΟΣΤΆ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ: " ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΒΑΡΑΑΑ"..... cyclops
avatar
Admin
Admin

Posts : 1659

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Vamos Τρι Φεβ 23, 2021 12:51 am

Ναι, αλλά ποιος τον αγόρασε;
Ο γάτος ο Ροσσι!😉👏
Vamos
Vamos

Posts : 40

Join date : 24/07/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Vamos Τετ Φεβ 24, 2021 7:03 pm

https://private3-stream-ovp.hexaglobe.com/dl/76346ff7128475ce5ab0e19761b88f79/603686a3/equidia_2752987/videos/hls/55/15/S355515/V406303/playlist.m3u8?v=1
Vamos
Vamos

Posts : 40

Join date : 24/07/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Vamos Τετ Φεβ 24, 2021 7:14 pm

Φίλε Ιθυνων, σου είχα γράψει για τον Κοκκινολαίμη... Τον είχε πάρει τον Ψαραδακη και τον πήγαινε βόλτα τρίτη ρόδα υπό πίεση! Δεν έφταιγε ούτε η φορά του στίβου, ούτε τίποτα! Η Σαντιάγκο από ότι φαίνεται, είναι 5 κλάσεις καλύτερη! Την είδες; Μόλις είδε ότι δεν μπορεί να πάει μπροστά, τον έπιασε , τον έβαλε μέσα, και παρά λίγο να κερδίσει! Διάβασε τι σου είχα γράψει την προηγούμενη φορά. Αυτό ακριβώς ήθελε!
Vamos
Vamos

Posts : 40

Join date : 24/07/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Vamos Κυρ Φεβ 28, 2021 7:22 pm

Τώρα... Αν αυτό ήταν οδηγία, ήταν πολύ αποτυχημένη οδηγία! Σε κούρσα β' κλάσης!
Και ο Φράνκελ να ήταν... Θα έχανε!!!
https://private4-stream-ovp.hexaglobe.com/dl/ee2b85ca1223685b3f36456df9df258c/603bd059/equidia_2752987/videos/hls/61/03/S356103/V406891/playlist.m3u8?v=1
Vamos
Vamos

Posts : 40

Join date : 24/07/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Vamos Κυρ Φεβ 28, 2021 7:38 pm

Και να και η πραγματικά μεγάλη ίππευση από κορυφαίο αναβάτη!!!
https://private4-stream-ovp.hexaglobe.com/dl/a281037620cd7fe7b140504187ffe186/603bd452/equidia_2752987/videos/hls/55/19/S355519/V406307/playlist.m3u8?v=1
Vamos
Vamos

Posts : 40

Join date : 24/07/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Admin Τετ Μαρ 17, 2021 1:17 am

ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΔΥΣΆΡΕΣΤΕΣ ΕΙΔΉΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΊΕΣ:

ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΆ ΔΕΥΤΈΡΑ ΑΠΕΒΙΩΣΕ Ο ΔΗΜΉΤΡΗΣ ΠΑΠΑΔΌΠΟΥΛΟΣ Ή ΤΑΚΗΣ ΙΔΙΟΚΤΉΤΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΥ ΦΟΥΡΝΟΥ ΣΤΟ ΚΟΥΚΑΚΙ ΑΠΈΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΙΔΙΟΚΤΉΤΗΣ ΙΠΠΩΝ ΣΤΟ ΦΆΛΗΡΟ....
( Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΕΙΧΕ ΦΟΥΡΝΟ ΣΤΟ ΔΕΛΤΑ)

ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΣΧΗΜΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ( ΜΕ ΚΑΠΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ) ΑΝΤΩΝΗ ΕΥΔΑΙΜΩΝ
ΤΙ ΑΛΛΟ ΑΚΟΜΑ ??
avatar
Admin
Admin

Posts : 1659

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Αρέσει στον χρήστη kmykonos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από kmykonos Κυρ Μαρ 21, 2021 8:18 am

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Disney10
kmykonos
kmykonos

Posts : 796

Join date : 30/05/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Admin Κυρ Μαρ 21, 2021 8:32 am

Από πού είναι αυτή η φωτογραφία...?
Ο δεξιά πρέπει να είναι ο Walt Disney....
avatar
Admin
Admin

Posts : 1659

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Admin Τρι Μαρ 30, 2021 8:26 pm

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ danger ⚡⚡ και ειδικότερα την συνομιλία με τον Χάρη Χαραλάμπους (!!!)
ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΔΗΛ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΠ' ΑΡΧΗΣ!!!
ΟΤΙ Ο ΟΠΑΠ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟ(!!)
avatar
Admin
Admin

Posts : 1659

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από I see you Τετ Μαρ 31, 2021 2:13 pm

Admin έγραψε:ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ danger ⚡⚡ και ειδικότερα την συνομιλία με τον Χάρη Χαραλάμπους (!!!)
ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΔΗΛ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΠ' ΑΡΧΗΣ!!!
ΟΤΙ Ο ΟΠΑΠ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟ(!!)

Είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον η τοποθέτηση του Χαραλάμπους διότι αν μη τι άλλο έχει τουλάχιστον το σθένος της παραδοχής του λάθους από μέρους του να στηρίξει άνευ όρων τον οπαπ. Αυτό όμως σε καμία περίπτωση δεν είναι αρκετό για να μετριάσει τις ευθύνες των ανθρώπων -μεταξύ αυτών και του Χαραλάμπους- που στήριξαν αυτό το καταστροφικό σύστημα, όταν μάλιστα οι επιλογές, του να στηρίξεις αυτό το σύστημα αποδεικνύονται καταστροφικές για το σύνολο της ιπποδρομιακής βιομηχανίας.

Φαντάζομαι και πολλοί άλλοι θα το έχουν μετανιώσει αλλά το θέμα είναι αν και τι μπορεί να γίνει τώρα.


I see you
I see you

Posts : 214

Join date : 02/01/2021

Αρέσει στον χρήστη Admin

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Iniohos Τετ Μαρ 31, 2021 2:44 pm

I see you έγραψε:
Admin έγραψε:ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ danger ⚡⚡ και ειδικότερα την συνομιλία με τον Χάρη Χαραλάμπους (!!!)
ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΔΗΛ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΠ' ΑΡΧΗΣ!!!
ΟΤΙ Ο ΟΠΑΠ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟ(!!)

Είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον η τοποθέτηση του Χαραλάμπους διότι αν μη τι άλλο έχει τουλάχιστον το σθένος  της παραδοχής του λάθους από μέρους του να στηρίξει άνευ όρων τον οπαπ. Αυτό όμως σε καμία περίπτωση δεν είναι αρκετό για να μετριάσει τις ευθύνες των ανθρώπων -μεταξύ αυτών και του Χαραλάμπους- που στήριξαν αυτό το καταστροφικό σύστημα, όταν μάλιστα οι επιλογές, του να στηρίξεις αυτό το σύστημα αποδεικνύονται καταστροφικές για το σύνολο της ιπποδρομιακής βιομηχανίας.

Φαντάζομαι και πολλοί άλλοι θα το έχουν μετανιώσει αλλά το θέμα είναι αν και τι μπορεί να γίνει τώρα.


Πιάνει στασίδι το @δι για να γλύψει τον επόμενο διοργανωτή.. Σε λίγο τα ίδια θα μας πει και το άλλο το κωλόπαιδο ο Θεοδωράκης !! Τόσο καιρό όμως πρωτοστατούσαν στον πόλεμο εναντίον του Μυτιληναίου και δεν έπαψαν ποτέ να λοιδορούν τον Νίκο Παπαδόπουλο, που τα έχωνε ανέκαθεν στον ΟΠΑΠ.
Iniohos
Iniohos

Posts : 52

Join date : 14/04/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΠΑΠ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΊΑ-- ΠΟΥΘΕΝΆ ΟΙ ΙΠΠΟΔΡΟΜΊΕΣ

Δημοσίευση από Admin Πεμ Απρ 15, 2021 2:51 pm




Όλες οι πληροφορίες για τα παιχνίδια του ΟΠΑΠ μετά το άνοιγμα των καταστημάτων!



·        Τι ισχύει για ΤΖΟΚΕΡ, ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ και ΣΚΡΑΤΣ τώρα που άνοιξαν τα πρακτορεία ΟΠΑΠ

·        Το ΤΖΟΚΕΡ κληρώνει απόψε 650.000 ευρώ – Τι ισχύει για τα παιχνίδια του ΟΠΑΠ

Μέσω των πρακτορείων του ΟΠΑΠ έχουν και πάλι δυνατότητα να καταθέτουν τα δελτία τους οι παίκτες του ΤΖΟΚΕΡ, που διεκδικούν απόψε 650.000 ευρώ. Η συμμετοχή στην κλήρωση γίνεται και διαδικτυακά από υπολογιστή ή κινητό τηλέφωνο, μέσω του  tzoker.gr ή της εφαρμογής ΤΖΟΚΕΡ.

Η πρώτη κλήρωση ΤΖΟΚΕΡ μετά την επαναλειτουργία του δικτύου ΟΠΑΠ, θα πραγματοποιηθεί απόψε στις 10 το βράδυ. Οι παίκτες μπορούν να την παρακολουθήσουν ζωντανά στο κανάλι του ΟΠΑΠ στο YouTube, στην ιστοσελίδα tzoker.gr και στην εφαρμογή ΤΖΟΚΕΡ.

Παράλληλα, απόψε θα πραγματοποιηθεί και η κλήρωση του ΠΡΟΤΟ, το οποίο πλέον μοιράζει κέρδη τρεις φορές την εβδομάδα, κάθε Τρίτη, Πέμπτη και Κυριακή, μαζί με το ΤΖΟΚΕΡ.

Σειρά έχει αύριο το βράδυ η κλήρωση του ΛΟΤΤΟ, το μεγάλο έπαθλο του οποίου ανέρχεται σε 435.000 ευρώ.

Το ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ επέστρεψε στα πρακτορεία ΟΠΑΠ

Η αγωνιστική δράση κορυφώνεται στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα και τα κύπελλα Ευρώπης και το ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ προσφέρει ξανά πολλές στοιχηματικές επιλογές στα πρακτορεία του ΟΠΑΠ. Παράλληλα, στις οθόνες των καταστημάτων είναι διαθέσιμα και τα Virtual Sports, με πολλούς αγώνες καθημερινά σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ.

Συνεχόμενες κληρώσεις στις οθόνες των καταστημάτων

Στο ΚΙΝΟ πραγματοποιούνται  ζωντανές κληρώσεις κάθε 5 λεπτά τόσο στις οθόνες των καταστημάτων ΟΠΑΠ, όσο και μέσα από τα opap.gr και OPAPP (διαθέσιμο στο play store ή το Apple store).

Στο POWERSPIN, γίνονται ζωντανές κληρώσεις κάθε 4 λεπτά στις οθόνες των καταστημάτων.

ΣΚΡΑΤΣ «21» με κέρδη έως και 500.000 ευρώ

Τα παιχνίδια του ΣΚΡΑΤΣ, τα οποία οι παίκτες μπορούσαν να προμηθεύονται από σημεία μικρής λιανικής σε όλη τη διάρκεια του lockdown, είναι και πάλι διαθέσιμα μέσω των πρακτορείων του ΟΠΑΠ. Στη γκάμα παιχνιδιών του ΣΚΡΑΤΣ έχει προστεθεί το νέο παιχνίδι «21», το οποίο προσφέρει 21 ευκαιρίες για κέρδη έως και 500.000 ευρώ.

Πότε κληρώνουν τα λαχεία

Στο ΛΑΙΚΟ ΛΑΧΕΙΟ, οι κληρώσεις θα επανέλθουν δυναμικά από την άλλη Τρίτη, 20 Απριλίου. Θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση 10, με το όγδοο τζακ ποτ  να μοιράζει συνολικά κέρδη ύψους 3.380.000 ευρώ. Η κλήρωση 11 θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27 Απριλίου.

Για τους παίκτες του ΕΘΝΙΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ, η πρώτη κλήρωση της νέας έκδοσης θα πραγματοποιηθεί τον επόμενο μήνα. Συγκεκριμένα η Έκδοση 250 ξεκινάει στις 12 Μαΐου, με την Α’ Κλήρωση.

Πληρωμή λογαριασμών μέσω του δικτύου ΟΠΑΠ

Η επαναλειτουργία του δικτύου ΟΠΑΠ προσφέρει στο κοινό τη δυνατότητα να πληρώνει τους λογαριασμούς τους χωρίς ουρές και αναμονή. Στα καταστήματα του ΟΠΑΠ, μέσω της υπηρεσίας tora Wallet, το κοινό μπορεί να κάνει συναλλαγές για περισσότερους από 230 φορείς και οργανισμούς, όπως πληρωμές για Ενέργεια, Ύδρευση, Ασφάλειες, Τηλεπικοινωνίες, καθώς και οφειλές προς το Δημόσιο και τους Δήμους. Η πληρωμή λογαριασμών μπορεί να γίνει ανέπαφα με οποιαδήποτε κάρτα ή με μετρητά.


ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ ΟΙ ΙΠΠΟΔΡΟΜΊΕΣ....??
avatar
Admin
Admin

Posts : 1659

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Empty Απ: ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ

Δημοσίευση από Admin Σαβ Απρ 17, 2021 10:44 am

ΜΕ  ΤΟ  ΜΑΤΙ  ΤΟΥ  ΠΑΙΚΤΗ - Σελίδα 33 Screen13
ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΊΕΥΣΗ ΣΤΟ FACEBOOK 👀👀
ΑΠΆΝΤΗΣΗ ΙΜΙΡΤΖΙΑΔΗ ΣΤΙΣ ΔΗΛΏΣΕΙΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΓΙΑ ΟΠΑΠ...(!!)
avatar
Admin
Admin

Posts : 1659

Join date : 27/03/2019
Location : Athens

https://deltatrucklovers.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 33 από 40 Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης